Kim jesteśmy i co robimy?

 

Niepubliczny żłobek „Bajkowa Kryjówka" to miejsce, w którym profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem zajmujemy się opieką nad Dziećmi od 6-go miesiąca życia do 2,5 roku. Stworzyliśmy bezpieczne i przyjazne Dzieciom otoczenie: kolorowe wnętrza, atmosfera zbliżona do domowej, a wychowawcy z pasją, otwarci na potrzeby swoich podopiecznych.

W „ Bajkowej Kryjówce" Twoje Dziecko będzie rozpoczynało swoją przygodę ze światem, pozna swoich pierwszych przyjaciół . Naszym zadaniem jest dopilnować, aby te jakże ważne pierwsze kroki miały miejsce w bezpiecznych i dbających o rozwój Dziecka warunkach.

Nasz żłobek zapewnia doskonałe warunki zarówno do nauki ,jak i do zabawy dlatego, że u nas te dwa aspekty zawsze idą w parze. Ofertę dla najmłodszych przygotowywaliśmy w taki sposób by była atrakcyjna zarówno dla naszych Maluszków, jak i dla „Starszaków". Jest ona odzwierciedleniem naszych umiejętności, talentów, wiedzy i pasji. Z każdym małym człowiekiem, którego spotkamy chcemy dzielić się światem, który jest w nas i pomagać mu odkrywać jego własny.

W zależności od wieku Dzieci będziemy:

 - Pomagać naszym Maluszkom w zdobywaniu kolejnych, podstawowych umiejętności takich jak np. samodzielne jedzenie, z czasem korzystanie z toalety, czy ubieranie się.

 - Kształtować, wspólnie z rodzicami pozytywne postawy społeczne u Dziecka, w tym umiejętności życia i zabawy w grupie, dzielenia się, niesienia pomocy, empatii i wzajemnego szacunku.

 - Przekazywać na czym polegają podstawowe nawyki higieniczne (mycie rączek przed posiłkiem, po powrocie z podwórka itp.)

 - Wspierać Dzieci w poznawaniu i wykorzystywaniu zwrotów grzecznościowych, używanych w codziennych relacjach.

 - Poprzez zabawę i muzykę wprowadzimy Dzieci w świat języka angielskiego.

A ponadto:

 - Nauczymy jak trzymać kredkę, czy sztućce.

 - Wspólnie obejrzymy przedstawienie teatralne lub wysłuchamy koncertu.

 - Posłuchamy odgłosów przyrody i zwierząt.

 - Pokażemy jak można bawić się w „dom", „sklep", „rodzinę".

 - Poznamy kolory, części ciała, dni tygodnia, a może nauczymy się liczyć.

 - Będziemy wspólnie czytać bajki.

 - Nasi opiekunowie zorganizują zabawy ruchowe dostosowane do wieku Dzieci.

W trosce o jak najlepszą opiekę nad Dziećmi informujemy, iż w ramach oferty żłobka „Bajkowa Kryjówka" wszystkie Dzieci znajdują się pod opieką specjalistów: Pani Logopedy i Pani Psycholog. Wszyscy współpracujący z nami specjaliści są do dyspozycji rodziców, o współpracy z nimi porozmawiać można z dyrektorem żłobka.

Mama i Tata najlepiej znają swoje Dzieci i wiedzą, co jest dla nich najlepsze, dlatego zdanie rodziców jest dla nas najważniejsze. Na każdym etapie rozwoju Dziecka liczymy na bliską współpracę z Wami rodzicami. Przy zapisie Dziecka przeprowadzamy szczegółowy wywiad, byśmy mieli wiedzę, jak z każdym Maleństwem postępować. Jeżeli jest to tylko możliwe, staramy się spełnić każdą prośbę rodzica (dotyczącą posiłków, leżakowania, nocnikowania itp.). Jesteśmy do Państwa dyspozycji i w każdej chwili można dzwonić, by dowiedzieć się jak radzi sobie Maluszek. Cały zespół „Bajkowej Kryjówki" służy Rodzicom radą i pomocą.

Niewątpliwym atutem „Bajkowej Kryjówki" jest możliwość przejścia z grupy żłobkowej do kolejnego etapu w życiu Dziecka , czyli przedszkola. Dzięki temu, że otoczenie będzie już znane i Dzieci i Państwo unikniecie dodatkowych stresów.